niedziela, 12 marca 2017

Zalotny Tag Książkowy !

Witajcie kochani, 
Recenzja "Chłopaka, który chciał zacząć od nowa" już niedługo, ale pomyślałam, że w między czasie wcisnę na blogu jakiś tag. Znalazłam go gdzieś w przestworzach internetu i mam nadzieję, że się Wam spodoba :D


Faza Pierwsza - Zauważenie,
czyli książka którą kupiłam ze względu na okładkę 

Po prostu zakochałam się w prostocie tej okładki. Czasem mniej naprawdę znaczy lepiej. Jak dla mnie idealny przekaz graficzny. Na półce też prezentuje się świetnie. 


Faza druga - Pierwsze wrażenie
czyli książka którą kupiłam ze względy na opis. 

Od tej książki tak na dobrą sprawę moja przygoda z romansami zaczęła się na poważnie. Wtedy jeszcze nie wiedziałam kim jest Colleen Hoover i nie kupowałam jej książek bez uprzedniego zastanowienia się, tak jak teraz. Kurcze, jak dobrze, że dorwałam ten egzemplarz w mojej miejscowej księgarni :) 


Faza trzecia - Słodkie rozmówki
czyli książka ze świetnym stylem pisania


Ja osobiście przepadłam w tej książce i nie wiem już ile dokładnie razy ją czytałam. Kocham historię wykreowaną przez autorkę, kocham każde spisane przez nią słowo. I jeśli ktoś zapytał by się mnie moją ulubioną opowieść, bez wahania odpowiem: "Morze Spokoju". 


Faza czwarta - Pierwsza randka
czyli pierwszy tom serii, który sprawił, że od razu miałam ochotę na kolejne Ta książka przypomniała mi dlaczego kochałam fantastykę i mimo, że wielu osobą historia się nie podobała, to ja się zakochałam i mam nadzieję, że kolejny tom też tak bardzo przypadnie mi do gustu. 


Faza piąta - Nocne rozmowy, 
czyli książka przy której przetrwałam noc


Może czytanie książek po nocach, w dodatku w tygodniu szkolnym nie jest zbyt dobrym posunięciem, no ale ja czasami nie mogę się powstrzymać, tym bardziej jeśli historia jest tak dobra, jak w przypadku "November 9"


Faza szósta - zawsze w myślach, 
czyli książka o której nie mogę przestać myśleć


Trudny wybór. Tak na dobrą sprawę chyba nie mam takiej książki, o której myślę miesiącami, ale z tego co pamiętam to po przeczytaniu historii Harmon długo nie mogłam sięgnąć po nic innego, bo wiedziałam, że po takiej petardzie się po prostu rozczaruje. 


Faza siódma - Kontakt fizyczny
Książka, którą kocham za towarzyszące jej uczucia


Książkę przeczytałam w jeden dzień i normalnie spłakałam się jak bóbr. Nie wiem jak autorka to zrobiła, ale jakimś cudem przedarła się do mojego serca i z każdą kolejną stroną łamała je coraz bardziej. 


Faza ósma - Spotkanie z rodzicami 
Książka, którą chcę polecić rodzinie i znajomym

Po prześledzeniu mojej biblioteczki stwierdzam, że nie ma takiej jednej jedynej książki, którą każdemu polecam. Jeśli już coś polecam i pożyczam, to są do książki z wcześniejszych punktów. 


Faza dziewiąta - Myślenie o przyszłości
Książka, którą będę czytała wiele razy w przyszłości


No cóż poradzę, zakochałam się w tej historii i tyle w tym temacie. 


Faza dziesiąta - Dzielenie się miłością 

Stwierdziłam, że nie będę nikogo nominowała, jeśli ktoś ma ochotę na ten tag, niech go po prostu zrobi u siebie. 

2 komentarze:

 1. Czytając "Ugly love" również się popłakałam :D A jeżeli chodzi o "Pieśń Dawida", to jeszcze nie czytałam, ale po "Prawie Mojżesza" czuję się zachęcona :)
  Pozdrawiam! Dolina Książek

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie zgadzam się z fazą siódmą! :)

  Pozdrawiam, Jabłuszkooo ♥
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń